Cykl audycji muzycznych

15 listopada o godz. 11.00 rozpoczęliśmy w auli naszej szkoły cykl audycji muzycznych.

To forma edukacji mająca na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Młodzież zapoznaje się z instrumentami, ich budową, dźwiękami, terminami muzycznymi. Od 2006 roku prelegentem audycji jest Piotr Dąbrowski.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje Audycje Muzyczne. Odbywają się one cyklicznie raz w miesiącu.

Temat dzisiejszego spotkania z muzyką brzmiał ”Marszowym krokiem do wolności”.
Chopin, Moniuszko, Wieniawski to w edukacji patriotycznej niezwykle ważne nazwiska kompozytorów piszących w duchu polskim i sławiących nasz kraj poza granicami. Wykonawcy przypomnieli muzyczne tradycje patriotyczne oraz znane pieśni wojenne.

Kolejne taka muzyczna lekcja odbędzie się 9 grudnia  2013r. godz.13:40 i będzie zatytułowana „Gdzie jesteś Mikołaju?”Jak co roku okres przedświąteczny to czas przygotowań, szczególnie wśród młodzieży budzący wiele emocji. W poszukiwaniu świętego Mikołaja i świątecznego nastroju wspólnie zaśpiewamy kolędy i pastorałki. Muzyka związana z tym okresem wprowadzi nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.