Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”

Z inicjatywy naszych uczniów  powstało Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”. Zadania Koła wynikają z uniwersalnej idei pomocy bliźniemu, która powinna być praktykowana w stosunku do każdego człowieka w potrzebie, bez względu na jego przekonania, wyznanie, narodowość, czy rasę. Koło w swojej działalności kładzie także nacisk na współtworzenie na terenie Szkoły oraz wśród społeczności lokalnej nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Są to w szczególności:

• uwrażliwienie na różne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego,

• rozpoznawanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku, szkole, oraz organizowanie pomocy,

• stała współpraca i włączanie się w akcje prowadzone przez inne organizacje,

• działanie na rzecz środowiska lokalnego,

• współdziałanie z innymi organizacjami młodzieżowymi, a także z organizacjami pozarządowymi, fundacjami, stowarzyszeniami, działającymi na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego,

• popularyzowanie zasad aktywności obywatelskiej, promowanie działalności społecznej organizacji pozarządowych, praca na rzecz społeczności lokalnych.

Spotkania wolontariuszy z opiekunem odbywają się w poniedziałki o godz. 15.

Wszystkich chętnych zapraszamy !!!

Opiekun koła: mgr Katarzyna Rogińska