Stypendystki ALO i ASP

W pięknych wnętrzach Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku 21 stypendystki3listopada 2013 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się uczniom za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/2013.

Akademię rozpoczął koncert w doskonałym wykonaniu orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego.

Po wystąpieniach Podlaskiego Kuratora Oświaty Pana Jerzego Kiszkiela oraz Wicewojewody Podlaskiego Pana Wojciecha Dzierzgowskiego, uroczyście wręczono dyplomy stypendystom z województwa podlaskiego w tym dwóm uczennicom naszych szkół – Emilii Gawryś z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Natalii Zubrzyckiej z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej. Jesteśmy dumni z naszych stypendystek i liczymy na ponowny wyjazd za rok. Serdecznie gratulujemy!

I. Sz.